Ürün yada hizmetlerin dijital platformlarda yayınlanmasıdır. Farklı web tasarım trendleri ve yapıları olsa da, aslında en iyi web tasarım, firmanın kurumsalını yansıtan ve arama motorları için iyi optimize edilmiş olan çalışmalardır.

Web tasarım ve temel html yazılım bilgisi ayrılmaz bir bütündür. Bu sebeple, web tasarım yapacak olan takımın web teknolojilerine hakim olması gerekmektedir. Web tasarımı, diğer tasarım alanlarından ayıran en önemli özellik budur.

Günümüzde web teknolojileri her yerde kolaylık sağlamaktadır. Gelecekte de hayatımızın her yerini işgal edecekleri de şüphesizdir.

İnternette ufak bir arama ile tüm firmalar artık önümüzde. Müşteriler için bir sürü seçenek demek, sizin için ise o kadar rakip arasından sıyrılma kaygısı. Bir web sitesindeki en iyi ayrıştırmayı ilk başta web sitesinin tasarımı oluşturmaktadır. Kullanılan fontlar, fotoğraflar, genel renk uyumu, az ve yeterli ölçüde kullanılan flash animasyonlar, kolay anlaşılabilir içerikler vb. gibi özellikler de ayrıştırmada ki en önemli maddeler arasında gelmektedir.

Sizi diğerlerinden ayıran önce farklılığınız, sonra da farklı görünebildiğinizdir. Düşünün ki, ileride arama motorlarının başarıları, yapay zekaları ile daha da güvenli ve doğru bilgiye dayanabilecektir. Böylelikle firmanızın ne olduğundan çok, web ve kurumsal kimlik çalışmalarınız sayesinde nasıl göründüğünüz önem taşıyacaktır.