Son yıllarda Teknolojinin hızla gelişmesi ve giderek artan bağlantı hızları ile birlikte veri depolama donanımlarına olan ihtiyaç giderek fazlalaşmıştır. Bu veri depolama donanımları yani Hard Diskler (HDD) maalesef ki isimleri kadar Hard yani sert değiller! Ani elektrik gidip gelmesi, voltaj düşmesi, yanlış adaptör kullanılması, fiziksel hasar alması ve bunlar gibi birçok nedenden dolayı arızalanabiliyor hatta kullanılamaz hale geliyorlar. Peki, bunların önüne geçmek mümkünümü? Tamamen olmasa da kısmen mümkün mesela ani elektrik gidip gelmesine önlem olarak bir güç kaynağı bulundurabilir, elektrik sisteminizi işin ehli olan kişilerce gözden geçirttirebilirsiniz bunlar elektrik sistemimizden kaynaklı doğabilecek birçok problemin önüne geçmenizi sağlayacaktır. Fakat biz ne kadar dikkat edersek edelim bir şekilde hard disklerimiz arızalanıyor. HDD mizin arızalanmasından daha çok bizi üzen içinde barındırdığımız verilerimizdir, işte bu noktada sizlere yapmanız gerekenleri kısaca izah edeceğiz ve çözüm ortaklığımızı anlatmaya çalışacağız.

Diskim Arızalandı Ne Yapmalıyım?

     Panik yapmayın ve teknik olarak fazla bilginiz yoksa diske müdahale etmeye çalışmayın durumu daha kötü bir hale getirebilirsiniz. HDD niz elektrik almıyor yada fiziksel bir darbe sonucu parçalandıysa burada yapabileceğiniz hiçbir şey yoktur tek yapmanız gereken bizim ile irtibat kurmanızdır.

Verilerim Silindi Ne Yapmalıyım?

     Burada yapmanız gereken en önemli şey verileriniz silindikten sonra diskinizin üzerine herhangi bir veri kaydetmeyin mevcut silinmemiş verileriniz varsa da silmeyin bizim ile irtibata geçin.

Not: Veriler silindiğinde veya donanımsal arıza yaşandığında kullanıcılar otomatik veri kurtarma programları ile diske müdahale etmeye çalışıyor yada diskin içerisini açmaya çalışıyorlar, bu çok yanlış bir harekettir ve telafisi olmayan hatalara yol açmaktadır.

    Fiziksel Hasarlı                    İnceleme

Yüksel Voltaj                        Yanmış disk

 

Çalışma Yöntemimiz ve Prensiplerimiz

     Hard Disk elimize geçtikten sonra en geç 48 saat içerisinde müşteriye diskin hasar durumunu verilerin ortalama ne kadarının kurtarılıp kurtarılamayacağını ve ortalama iş süresi ve fiyat söylenir müşterimizin kabul etmesi halinde veri kurtarma işlemlerine başlanır. Anlaşılacağı üzere disk elimize geçtikten sonra ilk önce diski inceliyoruz ve müşteriye geri dönüş yapıyoruz buradaki inceleme hizmeti ücretli değildir. Veri kurtarmada başarısız olunursa kesinlikle ücret almıyoruz fakat firmamızın bu konudaki başarısı oldukça yüksektir.


  Veri depolana bilen her türlü diskten kurtarma imkanımız mevcuttur. Diskinizin aldığı zarar ne olursa olsun yanma, bozulma, yere düşme vb.. ne tür bir zarar görmüş olursa olsun kurtarabilme imkanımız mevcuttur.

Detaylı bilgi için e-mail yada telefon yolu ile lütfen bizim ile irtibata geçin.